Tuesday, November 3, 2009

Emme käis une kursusel

Emme käis täna ühes vestlusringis.
Juhendaja soovitas soojalt kirja panna kõik mis juhtub pojaga, kõik juhtumised. Nad kasvavad nii kiiresti ja mõnikord unustavad kui palju meie (vanemad) teda ikkagi armastame. Hiljem on hea talle nt see lugeda anda.

***********************
Matul on juba 7 hammast. See fakt selgus siis kui ta parasjagu pahandas minu pahandamise peale.
Täna pani ta Emme ikka täiega proovile. Kuulsin, et köögis toimub midagi. Leidsin ta koogiküünlaid mööda kööki pildumas. Sai pahandada. Korjasin kokku ja tema tuterdas suurdetuppa. Kui suurdetuppa tagasi jõudsin oli salfakate pakk laiali lammutatud. Ja saaga jätkus. Igatahes mul oli tore :)

Monday, April 20, 2009

Matu potsatas emme-issi voodist alla

Vot enam ei mäleta mis päeval see oli.
Jätsin Matu nagu tavaliselt meie voodisse. Panin mõlemasse äärde tekid ette. Ta oskab küll keerutada ja pöörelda aga ma ei uskunud, et ta tekkidest jagu saab.
Ise olin köögis ja pesin nõusid. Ühel hetkel kuulen mingit kisa. Aga kisa pole nii suur nagu tavaliselt pea ära löömisest. No kuivatasin käed ära ja läksin vaatama. Väga hädas poiss vaatas põrandalt vastu. Ta oli teki hunniku otsas ja hädas, sest ta käsi oli tema all kinni.
Päästsin ta siis ära. Kõik läks õnneks ja enam ta üksi ei jää meie voodi.

Wednesday, April 8, 2009

Matul on üks kiku

Matul on täna esimene massaas pirital.
Sinna jõudes juba panin tähele, et härra on väga pahuras tujus ja ainult emme süles on hea olla. No proovisime siis ühte pidi ja teist pidi. Ei saa kuidagi.. poiss ainult protestib. Lõpuks kui vanaema juurde jõudsime ja ma talle näpu suhu panin oli kõik selge. Auk on igemes. Nii siis tuli Matu esimene kiku.

Tuesday, April 7, 2009

Matu on depilaator

Kui nii edasi läheb võib issi oma käekarvadest ilma jääda.
Laupäeva hommikul tõin selle väikese päikesepaiste meie kahe vahele. Õitses seal natuke ja siis näitas issi talle musklit. Mille peale võttis Matu, peaks mainima, et väga osavalt, kahe näpuga issi käekarvadest kinni ja kukkus sikutama. Issil muidugi paras valu grimass näos.. Emme seevastu itsitas pihku.

Wednesday, April 1, 2009

Matu ja kaks koera

Matu käis täna külas mu parima sõbrantsi vanematel. Neil on kaks üli sõbralikku iiri setterit. Noorem - Ossu on maailma kõige suurem sõber ja kui saaks siis poeks sülle.
Matu oli kutsudest väga huvitatud ja isegi patsutas neid. Vanemale Calvinile patsutas kaks korda õrnalt pea peale.
Hästi tore oli vaadata kuidas ta üledse neid suuri sõpru ei kartnud.

PS! Varsti tulevad ka pildid

Thursday, March 19, 2009

Ega iga päev ei ole pidupäev

Tundub, et Mattiasel hakkavad hambad tulema. Väga tihti on poiss pahas tujus. Selleks, et kiku valu vähegi unustada, ripuks Matu koguaeg emme küljes.
Eks ma jõudu mööda katsu teda lohutada aga teinekord oleks vaja endal süüa või nõusid pesta.
Aga kui mõtlen poja ja ta hammaste peale siis läheb ikka süda härdaks - vaene pisi-poja.
Kui poja on pikalt pahandanud minuga siis ma olen kohe terveks päevaks väsinud. Saaks see aeg kiiremini läbi.

Naljakas on see, et ma koguaeg ootan, et mingi aeg saaks läbi. Algul see, et need pahad kõhuvalud läheksid üle, nüüd siis hambad.

Tuesday, March 17, 2009

Matu saab kohe kuue kuuseks




Arsti andmed tulevad hiljem juurde
Praeguseks Matu:
Keerab seljalt mõlemale poole
Paar korda on kõhult selili pööranud
Numbrite ulatuses liigub agaralt
Topib varbaid suhu
Teeb põlvede peal hüljest
Räägib lalisedes
Sööb palju lisatoitu
Ujulas on väga aktiivne
Sirutab end mänguasjade poole
Sirutab käe kui annan mingi mänguasja talle
Paneb varvastega WC tule põlema ja käega kustutab ära
Kaka läks tumedaks
Söögi- ja uneajad on lahtised
Proovib käpuli end ubida

Tuesday, February 24, 2009

Matu on juba viie kuune

Arsti mõõte veel ei ole

Matu oskused:
Kõhuli olles liigub natuke
Saab lisatoitu (4,5 kuud), sest hakkas öösiti iga 2 tunni tagant sööma
Nädal enne 5 kuuseks saamist keeras ise
Selili -> istukile, tõmbab end ise minu kätest
Naerab suure häälega ja laginal

Sunday, February 1, 2009

Vanaonu sünnipäev

Just tulime Pärnust ja Mattias tudub õues.
Mattias käis oma elu esimesel juubelil. Ta oli seal väga tubli ja viks poiss. Muusika oli kõvasti, rahvast oli palju aga tema ainult uudistas ringi. Emme-Issi said isegi korra jalga keerutatud. Vana-vanaema hoidis Matut nii hea meelega, et ei tahtnud teda kohe üldse käest ära anda. Vahepeal jäi Matu vanavana süles magama aga see oli vaid korraks. Edasi tuli ikka ringi uudistada ja kui bänd peale läks siis käis Matu ka vanavana.ga tantsu keerutamas.
Igatahes poiss üllatas kõiki.
Vanavana oli teinud küsitluse ja kõik pakkusid Mattiasele vanuseks nii 6-7 kuud. Tegelikult oli poiss ikka märksa noorem.
Õhtul jäi poiss ilusti tuttu ka. Nii, et võib teinegi kord Matuga sünnale minna :D

Saturday, January 24, 2009

Nelja kuune Mattias

Arstilt sai Matu mõõdud alles 4,5 kuusena:
Kaal: 7630 g
Pikkus: 67 cm
Peaümbermõõt: 42 cm

Matu oskused:
Veeretab end ise külili
Pistab mänguasja paremast käest vasakusse kätte ja siis põrandale
Paneb mänguasju suhu
Käime nii ujumas kui massaasis
Puristab tatiga
Sülitab
Selili olles nihverdab enda 180 kraadi
Kõhuli olles haarab mänguasju
Magama jäämine ikka raske ja magab vaid kõhuli
Söök 3:00, 6:00, 6:00. 9:00, 12:00, 16:00, 20:00

Tuesday, January 20, 2009

39.9

Ühel õhtul tundis Issi end imelikult. Emme küll soovitas talle igast medikamente aga no need mehed on nagu on. Järgmisel päeval tundis juba Emme end imelikult ja varsti oligi väike palaviku pojake käes. Kuna Issi oli ka haige siis läksin oma ema juurde Piritale. Ja väga hea oli, et sinna läksin, sest mul ikka tõusis palavik 39.9.ni ja Matu eest ei jõudnud ma üldse hoolitseda. See oli päris raju kogemus kui kolm tekki on peal ja ikka on külm. Ning lihtsalt nii väsinud olin, et ei jõudnud tõusta ja tõmmata endale veel mõned tekid peale. Lõpuks olin 6 teki all. Aga Matu sünnaks sain ilusti terveks.